Usuń mnie z newslettera.Zamówienia realizowane są od razu bez zmian.

GG : 10354891
Skype: e-mail: bok@sztukabiznesu.pl
Obecnie stronę przegląda : 18 osób


Warto wiedzieć: Robert KiyosakiGłównym powodem naszych kłopotów finansowych jest to, że w szkole nie nabywamy wiedzy o pieniądzach. Wynik tego jest taki, że ludzie uczą się pracować za pieniądze, ale nigdy nie uczą się jak to zrobić, aby pieniądze pracowały dla nich.


Robert Kiyosaki, inwestor, autor wielu książek, biznesmen związany z nieruchomościami i nauczyciel.
Urodzony 8 kwietnia 1947 na Hawajach, wychował się pod okiem ojca, dyrektora departamentu edukacji. Jego rodzina, będąca czwartą generacją Amerykanów japońskiego pochodzenia, związana była z edukacją. On sam studiował w Amerykańskiej Akademii Morskiej w Nowym Jorku, a po otrzymaniu dyplomu wstąpił do marynarki wojennej i został wysłany do Wietnamu jako pilot helikoptera bojowego w randze oficera.
Po powrocie z wojny wietnamskiej zajął się biznesem. Założył firmę w 1977 roku, gdzie odnosił swoje pierwsze sukcesy. Wprowadziła ona na rynek jako pierwsza tzw. “portfele dla surferów” wykonane z nylonu i zamykane na rzepy. Zdobywając uznanie na całym świecie, portfele opanowały rynek i przyniosły dochody w postaci wielu milionów dolarów.
Założył om także międzynarodową firmę edukacyjną (1985 rok), która zajmowała się przekazywaniem zagadnień związanych z inwestycjami i biznesem. Działa ona w siedmiu krajach kształcąc dziesiątki tysięcy absolwentów. Opuścił on wówczas całkowicie świat biznesu zajmując się edukacją. Jego program telewizyjny o charakterze edukacyjnym był nadawany przez rok na całe Stany Zjednoczone.


R. Kiyosaki znany jest jako autor książek, których tematyka dotyczy zagadnień związanych z inwestowaniem pieniędzy. „ Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec” to jego pierwszy bestseller. Celem książki była zmiana nastawienia przeciętnego pracownika. „Bogatym ojcem” był dla niego ojciec przyjaciela, który doszedł do bogactwa poprzez inwestycje. Niewielkie dochody pochodzące ze skromnych zarobków skutecznie pomnażał dochodząc w ten sposób do bogactwa. Przeciwstawił mu obraz swojego „biednego ojca” będącego kierownikiem Stanowego Wydziału Edukacji na Hawajach. Mimo to miał on niską "wartość rynkową". W ten sposób Kiyosaki ukazuje postać zwykłego człowieka, który pracuje całe życie, uczestnicząc w tzw. "wyścigiem szczurów", stając się niewolnikiem sytuacji, w której żyje od wypłaty do wypłaty martwiąc się czy i tym razem wynagrodzenie za pracę wystarczy na zapłacenie rachunków. Kiyosaki ukazuje mechanizm inwestowania przyjaznego dla podatków, takich jak zakładanie firm czy w inwestowania w nieruchomości oponując przeciwko tradycyjnym indywidualnym prawom własności do papierów wartościowych. Rozróżnia cztery rodzaje zatrudnienia: pracownika, samozatrudnionego bądź właściciela małej firmy, człowieka interesu i inwestora. Ta próba rozróżnienia nazywana jest kwadrantem przepływu gotówki.


Zajmując się inwestowaniem i różnicami między tymi “co mają” i tymi “co nie mają”, a także aby pokazać ludziom sposoby myślenia bogaczy stworzył szereg planszowych gier edukacyjnych o nazwie Cashflow, która uczy zasad postępowania związanego z pieniędzmi, dotychczas dostępnych tylko bogatym. Kluby Cashflow są popularne także w Polsce, uczą one przedsiębiorczego zachowania i pomagają w rozwijaniu finansowej inteligencji.
Cashflow 101, jego pierwsza gra, uczy, że aby wyrwać się z wyścigu szczurów, trzeba budować wpływy przekraczające wydatki. Przede wszystkim zwraca ona uwagę na umiejętność robienia dobrego zestawienia finansowego. Dla przeciętnego człowieka koszty to głównie rachunek za telefon, gaz, wodę, utrzymanie rodziny. Często zaś samochód, czy eleganckie mieszkanie, nawet jeśli zaciąga na nie kredyt i spłaca go przez całe życie, nie jest dla niego kosztem. Zgodnie z ideologią reklamy człowiek kupując samochód pragnie zaimponować innym, i poprawić poczucie własnej wartości, nie zdając sobie sprawy z tego, iż inwestycja w samochód to nie kupno aktyw. Aktywa muszą przynosić zysk. Niezależnym finansowo stajemy się wówczas kiedy suma przychodów powstałych przez nasze inwestycje jest wyższa niż koszta. Gra Cashflow ma uczyć takiego myślenia. Druga z jego gier, Cashflow 202, jest już bardziej zaawansowaną grą. Pomaga ona nauczyć się strategii inwestycyjnych, tych bardziej wyrafinowanych, jak na przykład akcje. Gra Cashflow dla dzieci, skierowana jest dla młodszych uczestników. Dla dzieci przeznaczył także książkę „Mądre bogate dziecko”.


Biznes Roberta Kiyosaki związany jest z nieruchomościami, a także rozwijaniem małych firm. Jednak największy zapał poświecił nauczaniu. Jego przesłanie: „Stańmy się odpowiedzialni za swoje finanse, bo w przeciwnym razie, przez całe życie będziemy wykonywać cudze rozkazy. Albo po mistrzowsku panujemy nad pieniędzmi, albo jesteśmy ich niewolnikami”, jest jednoznaczne.


W swoich pracach radził jak inwestować aby osiągnąć zyski bez zbędnego ryzyka. Wskazywał na sposoby edukowania dziecka przygotowujące go do gromadzenia majątku. Wykładał także zagadnienia związane z zakładaniem i sprzedawaniem firm. Kiyosaki opisano w licznych czasopismach, m.in., Runner’s World, Gentleman’s Quarterly, Success Magazine, Newsweek, a jego wykłady wywołują ekscytacje czasem frustracje, ale na pewno poruszają.
Robert Kiyosaki znany jest głównie ze swoich książek o inwestowaniu pieniędzy, takich jak między innymi „Bogaty ojciec. Biedny ojciec”, „Kwadrant przepływu pieniędzy”, „Bogate dziecko”, ukazujących jego osobiste doświadczenia. Uważał on, że przede wszystkim należy „pobudzić finansowy talent, który wszyscy posiadamy. Talent, który czeka na nasz sygnał”. Żródłem sukcesu Kiyosakiego prawdopodobnie nie jest jego umiejętność inwestowania, o której pisze, a sprzedaż książek na temat, w którym on sam nie osiągnął zbyt dobrych rezultatów. Edukacyjna działalność Roberta Kiyosaki ma jednak głęboki wydźwięk i dokonuje istotnych zmian w dotychczasowym życiu jego studentów. Jak twierdzi sam Anthony Robbins, światowej sławy mówca i autor.
Cashflow 101

284.90 zł


Cashflow 202

189.00 zł

Polecamy FakturaXL - darmowy program do wystawiania faktur online

cashflow 101 | cashflow 202 | 101 | gra cashflow | bogaty ojciec | IPE | Robert Kiyosaki
Sztuka biznesu | Kim Kiyosaki | Donald Trump