Usuń mnie z newslettera.Zamówienia realizowane są od razu bez zmian.

GG : 10354891
Skype: e-mail: bok@sztukabiznesu.pl
Obecnie stronę przegląda : 21 osób


Warto wiedzieć: Kim Kiyosaki"Z każdym doświadczeniem, dzięki któremu naprawdę stajesz w obliczu strachu i stawiasz mu czoła, zyskujesz siłę i odwagę i pewność siebie. Musisz robić rzeczy, o których myślisz, że nie możesz zrobić".


/ Eleonor Roosevelt /


Piękna żona bogatego biznesmena, gospodyni domowa, a jednocześnie aktywna zawodowo i niezależna finansowo autorka książki poświęconej dla kobiet dążących do sukcesu. Kim zatem jest autorka „Bogatej kobiety”?
Kim Kiyosaki zaczęła swą karierę od umowy z agencją reklamową w Honolulu. To już tam wyzwolił się w niej zapał do finansów i przedsiębiorczości. Prowadziła wówczas jeden z działów reklamy. Bardzo szybko zaczęła działalność na własną rękę. Po dwóch latach w biurze reklamowym założyła własną firmę odzieżową. W zadziwiająco szybkim tempie pogłębiała swoje doświadczenia rozszerzając działalność poprzez współpracę z firmami całego kraju.


Kim w swoich wywiadach namawia aby każda kobieta wytyczyła sobie jakiś ambitny cel, do którego będzie dążyć. Powinna zastanowić się nad własnymi marzeniami, pomyśleć o własnych potrzebach i określić cel działania, który poprowadzi ją teraz przez życie.
Dla Kim Kiyosaki takim celem stały się inwestycje na rynku nieruchomości. Rozpoczęła ją od kupna domu przeznaczonego na wynajem w 1989 roku. Niewielki dom znajdujący się w Portland w stanie Oregon składał się z dwóch sypialni i łazienki. Młoda pani inwestor poprzez solidną prace rozwinęła swe skrzydła i współcześnie zarządza ona firmą wartą miliony dolarów.


W 1984 Kim wyszła za mąż za znanego biznesmena i autora wielu książek Roberta Kiyosaki. Już w 1994 roku małżeństwo sprzedało swój biznes edukacyjny zostając „rentierami”. Trzy lata później, w 1997 roku , razem ze wspólniczką i współautorką bestsellera „Bogaty ojciec i biedny ojciec”, Sharon Lechter, Kim i Robert założyli firmę promującą edukację finansową. Pod nazwą „Rich Dad” firma ta starała się realizować założenia przedstawione we wspomnianej książce. Firma w piorunującym tempie się rozrastała docierając do siedmiu krajów i rozgałęziając się na jedenaście oddziałów. Poprzez książki, gry i inne narzędzia edukacyjne kształci dziesiątki tysięcy osób na całym świecie.
Kim Kiyosaki zachęca kobiety do prowadzenia własnego biznesu, podkreślając, iż jest to o wiele lepsza droga do sukcesu niż praca na etacie. Pomaga to współczesnej kobiecie poczuć się bogatą i niezależną. Podkreśla, iż zawsze lepiej jest zainwestować posiadane fundusze niż trzymać je w banku. Kierując się tą filozofia, sposobem myślenia i prowadząc propagowany styl życia, Kim wraz z mężem podróżowała po świecie promując edukację finansową. Spotykając na swej drodze miliony ludzi dzielili się swą wiedzą o pieniądzach i inwestowaniu. Podczas tej właśnie podróży Kim Kiyosaki zauważyła potrzebę dostarczenia informacji dotyczących inwestowania, finansów, przedsiębiorczości przede wszystkim kobietom.


„ Czy twierdzę, że kobiety są głupie? Absolutnie nie. Nic bardziej błędnego. Mówię, że robimy różne niewiarygodnie głupie rzeczy. I większość z nich jest bezpośrednio związana z pieniędzmi.” – pisze Kim Kiyosaki w swej książce skierowanej właśnie do kobiet, o wymownym tytule „Bogata kobieta”. Pierwsza zatem książka jej autorstwa została wydana w czerwcu 2006 roku. Już po miesiącu znalazła się na liście bestsellerów tygodnika Business Week. Stała się hitem w wielu krajach na całym świecie. Jako międzynarodowy bestseller pojawiła się w Afryce Południowej, Australii i Nowej Zelandii celnie trafiając w gusta miejscowych czytelniczek.
Zarówno Robert Kiyosaki w swoich pozycjach literackich, jak i jego przedsiębiorcza żona uczą jak inwestować by rzeczywiście zarabiać. Oboje uważają że aby osiągnąć sukces potrzebna jest dogłębna edukacja z zakresu finansów i inwestycji. Dlatego wychodząc naprzeciw potrzebom rynku wydali książki, w których dzieląc się swoimi osobistymi doświadczeniami uczą podstaw marketingu i przedsiębiorczości.


Niezbędne informację i porady oraz ciekawe rozwiązania znajdujemy w serii książek Roberta Kiyosaki – Bogaty Ojciec, uczą nas tego także coraz popularniejsze kluby Cashflow jego autorstwa.
Dla kobiet, których sposób myślenia, także w dziedzinie inwestowania diametralnie różni się od sposobu myślenia mężczyzn Kim Kiyosaki przeznacza „Bogatą kobietę”. Jak sama mówi o swojej książce, nie jest ona o oszczędzaniu na zakupach w sklepie spożywczym, nie stanowi także porad potrzebnych przy zakupie samochodu. Ta książka „ jest o kobietach, które przejmują kontrolę nad finansową sferą swojego życia, zamiast trzymać kciuki, licząc, że ktoś inny zajmie się ich finansową przyszłością.”
Kim Kiyosaki nie jest osobą, która w teoretyczny sposób próbuje przekazać encyklopedyczną wiedzę. Jako inwestor i przedsiębiorca zdobyła doświadczenie, którym pragnie się podzielić. Będąc zwykłą kobietą, „panią domu” stała się niezależna finansowo i teraz poprzez swoją książkę stara się pokazać innym kobietom jak znaleźć cel w życiu i jak do niego dążyć.
Cashflow 101

284.90 zł


Cashflow 202

189.00 zł

Polecamy FakturaXL - darmowy program do wystawiania faktur online

cashflow 101 | cashflow 202 | 101 | gra cashflow | bogaty ojciec | IPE | Robert Kiyosaki
Sztuka biznesu | Kim Kiyosaki | Donald Trump